Prieš kelis mėnesius radau gana naują (2015 m.) dokumentiką apie „hip hop fashion“ – Fresh Dressed. Filmas sukurtas Sachos Jenkinso – žmogaus, kuris pristatomas kaip hip hopo analitikas, grafiti istorikas ir kitokiais epitetais. Dokumentikos, analizuojančios išskirtinai drabužius, nesu mačiusi, todėl pamaniau, kad tokiam reiškiniui verta skirti dėmesio.

Pats traileris ne visai tinkamai atspindi dokumentiką ir nustebino, kaip ši pristatoma žiūrovams: nežinia kodėl (o gal kaip tik žinia) garsiausiai prabyla pūstažandis narcizas, pačioje dokumentikoje neatliekantis svarbaus vaidmens, ir atrodo, kad dokumentika bus mainstreamas, daugiausiai pasakojantis apie repo žvaigždučių švaistymąsi pinigais dizainerių drabužiams, o intarpai iš Wreckin Shop ir kitų dokumentikų ir filmų tebus mažiau reikšmingas istorinis fonas. Tačiau pati dokumentika nėra mainstreamas: daug, tiksliau daugiausiai, dėmesio skiriama laikams, kuriais kai kurie iš mūsų dar nė nebuvo gimę arba buvo maži vaikai, ir stilius siuntė, turbūt, daug reikšmingesnę žinutę negu šiandien.

Keistas ir vienas iš filmo plakatų, kuriame pirmieji šviečia mažiau svarbūs ar net dokumentikoje nekalbėję asmenys, tačiau nepaminėti labiausiai su šio įvykio tema susiję žmonės: Carl Jones (Cross Colours), Daymond John (Fubu), Elena Romero ir kt., todėl atrodo, kad taikomasi ne į tą auditoriją, kuriai  dokumentika turėtų būti įdomi.

Bet kuriuo atveju, užfiksuota nemažai įdomių momentų, pokalbių ir jau matytų vaizdų, kuriuos, galbūt, anksčiau vertindavome iš kitos perspektyvos. Stay fresh and watch it!

05Learn-FreshDressed-4

1401x788-720x405-15344-2-1100

P.S. Šis filmas jau gana sena naujiena. Mačiusieji privalo pasidalyti įspūdžiais!

Photos: scenes from Fresh Dressed, CNN Films / Mass Appeal