yas

Music: Mick Jenkins, Noname, Jesse Boykins III

Kartais rudenį primenančiam vasaros vakarui praskaidrinti pakanka vienos geros dainos. Vis dėlto neradus nė tos vienos, nuotaika subjursta galutinai: Soundcloudas yra keista vieta, kurioje galima atrasti ne tik genialių kūrinių, bet ir „muzikos“, kurią, rodos, kažkas sukūrė mediniais šaukštais talžydamas puodus ar tempdamas katę už uodegos.

Laimei, šiame eklektiškame Soundcloudo pasaulyje esama kūrėjų, sugebėjusių medaus statinės nesugadinti nors ir šaukštu, bet tikro deguto. Vienas jų – Mick Jenkins, kurio vardas dar praėjusį rudenį man nieko nesakė. Šį įsimintiną balsą pamėgau, galima sakyti, tuojau pat po jo pasirodymo Vilniuje, kuriame nė neteko pabūti, bet tik po jo vedina smalsumo perklausiau mixtape‘o The Water[s]. Vis dėlto vėliau suglumti privertė atsiliepimai, kad neišvysti čia atvykusio atlikėjo pasirodymo – kvailystė, nes po metelių kitų šis žmogus bus MASSIVE. Nežinau, kaip kas supranta tą massive, bet, manau, tokia nuomonė yra išsipildžiusi pranašystė.

Dabar įpročiu tapo dažnas apsilankymas Jenkinso paskyroje, kad Soundcloudo streamo džiunglėse nepasimestų nė viena naujiena. Beje, ne tik streamo – vieną vėlų vakarą teko įdėti pastangų, kad rasčiau puikų kūrinį – Animated Ambition, kuriame Mick Jenkinso bendrininkais tapo mano vienas mėgstamiausių, bet pastaruoju metu kažkur prapuolusių vokalistų – Jesse Boykins III, TheMIND ir bevardė mergina – Noname. Apie Noname anksčiau nebuvau girdėjusi, bet puiki muzika, malonus balsas ir gebėjimas nedaugžodžiauti (Soundcloude Noname save pristato vienu vieninteliu žodžiu – rapper) iš karto pelnė mano palankumą. Žodžiu, girls power.

Pamaniau, kad puikus dalykas apie puikius atlikėjus yra tas, kad jų dėka randi dar daugiau puikių atlikėjų. Beje, visas šis skambesys – 100 % Čikagos.

Vis dėlto vakarinė muzikos paieška ryte pasirodė lyg sapnas, kurio Soundcloudas nebegalėjo prisiminti, tačiau, laimei, atrastą ir pamestą pyragėlį pavyko sužvejoti Youtube.

Ir diena nebe tokia pilka.

Noname:

Jesse Boykins III:

Start the conversation