Tai, apie ką šiandien rašysiu, turbūt turėjo būti mano pirmasis įrašas čia. Šįkart reik pakalbėt apie žinias: iš kur semiamės žinių apie tai, ką darom?

Pirštais nesibaksnosim, bet esama šokėjų, kurie pernelyg nesidomi tuo, ką šoka, netgi yra tokių paradoksų, kurie save pristato kaip hip hopo šokėjus, bet nemėgsta old school hip hop muzikos ir nemano, kad kaip hh šokėjams jiem reikalingas bent minimalus funk stilių mokėjimas.

Esant tokiems atvejams panašu, kad šokis yra lyg koks ne pagal paskirtį naudojamas daiktas + atstovaujama kažkokiam, mano nuomone, iškreiptam hip hop šokio modeliui, kurį kai kurie net bando mėgdžioti ir sekti. Atrodo, kad kasmet atsiranda po naują šokių studiją ar mažų mažiausiai po keletą naujų mokytojų, ir nemanau, kad kiekvienas iš jų savo mokiniams perteikia tikrąjį hh šokio esmės vaizdą.

Todėl šiandien noriu pasidalyti senais gerais ir naujais gerais interviu ir video – ne todėl, kad manau, kad jūs nesate jų matę (nors ką galiu žinoti, gal kažkas ir nematę), o atvirkščiai, kad prisimintumėm tai, ką jau žinom. Čia panašiai kaip su knygom: sakoma, kad gerą knygą reikia skaityti keletą kartų, nes tik taip ją suprasi ir kaskart išskaitysi kažką naujo.

Pirmi interviu, kuriuos ėmiau žiūrėt pradėjusi mokytis šokti, buvo su Elite Force. Aš ir šiandien žiūriu jų kelių metų senumo interviu, nes neretai jie papasakoja apie šokį nuo pat pradžių pradžios ir duoda tokių žinių, kurios neturėtų leisti tapti tuo grybu, kuris hip hopą šoka pagal muziką, sukurtą iš statybų aikštelės garsų ir kurio šokio aukštumos remiasi į battle’uose nugalėtų oponentų skaičių. Kartais net keista pagalvojus, kiek daug gerų ir teisingų interviu yra prieinama net ir tam pačiam Youtube – jų su Elite Force yra ne vienas ir ne du, o būtent šitų žmonių kompetencija abejonių turbūt nekelia niekam. Jų siūlau pasiklausyti ir ne tik hh šokėjams.

Šviežiausias ir labai neblogas interviu, kurį pastebėjau Facebooke ir kurį matė visi, kas užeina į šitą blogą, nes tiesa ta, kad mes visi tikrai turim nemažai bendrų draugų, tai Creativity in street dance. Kas nors tikrai tingėjo žiūrėti arba toks dalykėlis tiesiog pasimetė Facebooko sienoje, bet tikrai vertas žiūrėjimo – yra teisingų pastebėjimų, ypač Chapter 4. Įkeliu vien tam, kad po kiek laiko ir pati galėčiau rasti ir užmesti akį dar kartą.

Kas mane gerai pažįsta, žino, kad dažniausiai aš nemėgstu žiūrėt šių dienų šokių video, tad man tai tikrai nėra geriausias būdas pasisemti kažkokio įkvėpimo ar įgyti naujų žinių. Visai kas kita, kai kalba sukasi apie tokius senus vilkus kaip Soul Train ar Wreckin shop – dėmesio verti ne tik dėl šokio. Pastarąjį, nors tik ištraukas (gal kas turit pilną?), žiūrėjau n kartų, siūlau -niolikta kartą pažiūrėti ir jums. Ir nepamirškit irgi pasidalyti kuo nors geru (: