Vienas svarbiausių, bet ir bene sunkiausiai pasiekiamų dalykų šokyje yra savitas stilius. O pagal jį šokėjus būtų galima skirstyti į kelias grupes: vienuose iš jų įžvelgiamas jų mokytojų/draugų stilius; kiti šokėjai akivaizdžiai žiūri labai daug šokių video; na ir galiausiai yra tie šokėjai, kurie iš tiesų turi savo stilių ir tokių šokėjų, žinoma, yra mažiausiai.

Pirmieji yra lyg ir savaime suprantami ir per tą turbūt perėjo visi, kas turėjo mokytojus. Šokėjai, iš kurių šokio numanai, pas ką būtent jie mokosi, turbūt yra dar gana nauji šokėjai ir tikėtina, kad laikui bėgant jie ims keistis, bet, aišku, būna ir kitaip.

Antrieji stebi užsienio šokėjus ir juos mažiau ar daugiau kopijuoja. Nežinau, ar yra žmonių, kurie nebūtų kažko pasiskolinę iš kitų šokėjų ar bent jau, kaip sakoma, nebūtų pasisėmę įkvėpimo ir panašiai, tad lyg ir nieko keisto ar blogo skolintis, gal net kaip tik visai natūralu. Kas jau nebe taip gerai, tai šokantys žmonės, kuriems „geriau svetimas, bet geras stilius“, todėl jie labai nesivargindami mokosi konkrečių kitų šokėjų sugalvotų žingsnelių ir savo šokyje juos naudoja kaip savus. Matyt, kitų šokėjų imitavimas yra tik tarpinė stotelė ir tai tikrai nėra baisiausias dalykas. Baisiausia, kai stebintys tokį šokėją jo kolegos neateina ir nepasako, kad „seni, tu kopijuoji“, o ploja katutėm ir giria tokį „unikalų“ stilių.

Na ir laimingiausi yra tie, kurie, mano galva, tiesiog turi dovaną šokti taip, kaip tik jie patys gali šokti. Man pačiai įtaką darė daug kas: kiti kolegos šokėjai, hip hop šokio legendos, kažkokie laikini idealai… Ir dabar atrodo, kad niekuomet šokėjas nebūna toks savitas, kaip tik bepradėdamas šokti: būtent tuomet, kai dar mažai žinai, esi mažai matęs, neturi jokių autoritetų ir šoki tik taip, kaip tau pačiam išeina ir kaip tau atrodo geriausia. Nors imk ir laiku grįžk atgal.

Ir dar, dalinuosi pavyzdžiu, kurį suvokiu kaip unikalų stilių. Waydi nėra mano mėgstamiausias šokėjas, pasirinkau jį, nes pirmas šovė galvon, bet jį nedvejodama atpažinčiau net jei ir šoktų su maišu ant galvos.